Heatmap

Heatmap neboli teplotní mapa zaznamenávají intenzitu jednotlivých kliků. Změříte mapu pohybu myší, jak uživatelé odskrolují stránky, kolik času návštěvník stráví pozorováním dané oblasti a v neposlední řadě sledování oční kamerou pohyb očí návštěvníka.
Tam, kde je jich nejvíce, místo je podbarvené výrazněji. Skvělou funkcí je i blokování IP adresy a spousta dalších.

Za pomocí Heatmap zjistíte, kde přesně se návštěvníci na stránkách pohybují, kde klikají nejčastěji nebo naopak, kam nekliknou vůbec.

Ukáží Vám okamžitou viditelnou zpětnou vazbu. V tu chvíli zjistíte, že můžete upravovat obsahový panel, měnit grafické prvky, pohybovat s obrázky i fotkami. Samozřejmě také pomohou úplně odstranit jednotlivé nepotřebné stránky a funkce webu.

Například dokážete zjistit, že Vám vůbec nefunguje objednávkový formulář. Lidé si při jeho vyplňování neví rady nebo přijdete na další užitečnou funkci ve Vašem případě, jako je třeba kniha návštěv atd.

Při vložení měřícího kódu na stránky můžete sledovat detailní analýzu návštěvnosti stránek. K vedení statistik můžete využít i Google Analytics. Data z něj jsou ovšem v tomhle případě pouze orientační. Obsahuje velmi jednoduchou teplotní mapu.

Podívejte se na daleko propracovanější nástroje. ClickTale, CrazyEgg a český MyX. Heat mapy stáhnete také jako free verze, ale ty jsou ve většině případů omezeny počtem videí a záznamů.

Chcete tedy Vaše webové stránky otestovat a pozdvihnout? Zjistit co zákazníci nejčastěji hledají právě na těch Vašich? Vyzkoušejte k tomu tento velmi užitečný nástroj.

Zvýšíte tak uživatelský prožitek návštěvníků, což určitě může přímo ovlivnit dosahování obchodních cílů na webu.