Co je PPC reklama

CHCETE NA SVÉ STRÁNKY DOSTAT NOVÉ NÁVŠTĚVNÍKY A TO HNED?

PPC reklama (Pay Per Click) je jedním z nejefektivnějších marketingových nástrojů současnosti. Platíte zde za proklik na vaši internetovou reklamu. Rozhodně na plné čáře vyhrává nad tisknutými propagačními letáky, jejichž využitelnost neodpovídá kvalitám PPC reklam. Reklama se zobrazuje cíleně lidem, kteří zadají název konkrétní hledané položky do vyhledávače. Například jste majitel e-shopu s novými iPhony. Zákazník zadá klíčová slova do vyhledávání. Zobrazí se mu vaše reklama, která konkrétní slova obsahuje. Klikne na reklamu a tím se dostane na vaše stránky a až v ten moment, vy platíte za PPC reklamu. Vidíte výbornou zpětnou vazbu vašich investic vložených do reklamy.

PPC REKLAMY SE ZOBRAZUJÍ ZDE:

  • v textových vyhledávačích (Seznam, Google) a jejich partnerských webech.
  • najdeme je na zpravodajských webech, jako obrázkové a textové reklamy. Vaše inzerce se zobrazí podle toho, o jaké produkty a služby se lidé právě zajímají.
  • na sociálních sítích (Facebook, Instagram).
  • také na serveru Youtube ve formě videí.

S PPC reklamou přesně zacílíte na skupinu zákazníků, kterou vyhledáváte. Je cenově výhodná, protože platíte jen za kliknutí. Díky měřitelnosti jednotlivých reklam, můžete naprosto s přesností vyhodnotit úspěch.